Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

Příprava kajakářů na sezónu 2018


Příprava na novou sezónu začíná (hlavně u těch zkušenějších závodníků, jakými jsou Jakub Stejskal a Vojta Procházka) už na podzim. Oba jsou v reprezentačním družstvu, dnes už seniorů a Vysokoškolském sportovním centru.

Když je v našich podmínkách už špatné počasí na trénink na vodě a zároveň ještě není sníh, vyjíždíme za teplem. V září přišla nabídka od RDS, jestli oba zvládnou být měsíc na soustředění (hlavně kvůli škole). Část dospělých reprezentantů byla na měsíc vyslána testovat podmínky do Japonska, kde budou za dva roky OH. Čtyři mladí reprezentanti, dva z ASC Dukla Praha a dva VSC, zamířili 26.10. do Olympijského centra v San Diegu v USA.

Trénovali na jezeře Eastlake, nedaleko Mexické hranice, pod vedením zde žijícího polského trenéra Jerzy Dziadkowiece, který už téměř deset let spolupracuje s ČSK a stál u přípravy našich nejlepších kajakářů. Spolu se zaměřovali hlavně na zdokonalování techniky pádlování a nácviku trochu jiných tréninkových cyklů, a to nejen při tréninku, ale i ve stravování a regeneraci.

DCIM101GOPROG0065575.JPG

Kluci si užívali teplého klimatu a perfektního ubytování, které měli přímo v domě jednoho místního Američana. Jídlo měli kluci zajištěné přímo ve sportovním centru, které bylo opravdu vynikající. Americká kuchyně klukům velice zachutnala a tím pádem někteří přijeli i trochu těžší, než odjeli. Ve volných dnech cestovali například do Los Angeles na horské dráhy, navštěvovali venkovní vířivky a bazén, nebo cestovali na hranice s Mexikem do nákupních center. Nakupování, jak oblečení, tak jídla, se stalo každodenní večerní rutinou po celý měsíc soustředění.

K “regeneraci“ samozřejmě nechyběl playstation, sledování filmů, jedno malé pivo, blbnutí v autě nebo stolní fotbálek. Ovšem toto všechno následovalo až po 3,5 hodinách tréninku denně.
V centru potkali spoustu významných amerických sportovců, včetně Ryana Crousera. Ten vyhrál OH v Riu 2016 ve vrhu koulí. Tento chlápek je zajímavý tím že měří 2,03m a váží 141kg. Potkávali jsme se v posilovně a na jídle, a tak nemohla chybět společná fotka.

Po měsíci trénování, 23.11. dorazili po dlouhém a náročném letu přes Londýn domů, kde začínala vládnout zima a na vodu se už nedostali. Začátkem prosince už ale opět pod vedením VSC odjížděli do italského Livigna, kde najížděli první kilometry na běžkách ve vysokohorském prostředí.

Přejme naším kajakářům, aby zimní příprava proběhla ve zdraví a všechna další soustředění, jak na běžkách, tak od začátku března už na vodě, zvládli a připravili se na sezonu 2018 co nejlépe a aby dále takto reprezentovali i celou Českou republiku.

Have any Question or Comment?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hlavní sponzoři

Rubriky

Archivy