Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

O nás

Kanoistika je tradiční olympijský sport a čeští závodníci v něm dosahují vynikajících výsledků od Josefa Holečka přes sezemického Martina Doktora na kánoi po dnešní medailisty na kajaku Josefa Dostála  s celým čtyřkajakem ( Dostál, Havel, Štěrba, Trefil) nebo mistra světa Martina Fuksu.

Žamberecký sportovní klub
trénují zkušení trenéři  Václav Stejskal a Renata Švábová . V klubu trénují všechny věkové kategorie, počínaje dětmi od 9 let přes dorostence juniory až po dospělé, kteří se pravidelně účastní domácích i zahraničních závodů. Tréninky jsou min. dvakrát týdně a v sezóně skoro každý víkend jsou závody na různých místech republiky. Kromě tréninků a závodů jezdí děti několikrát v roce na soustředění. V zimním období se jezdí na běžky, do tělocvičny a do plaveckého bazénu. Talentovaní závodníci mají šanci se dostat do Sportovního centra mládeže (SCM), kde je postaráno o systematický rozvoj závodníků a dále do reprezentace ČR.

Voda
Tréninky a závody se jezdí na klidné nebo mírně tekoucí vodě, nejčastěji na přehradních nádržích, ale i na velkých řekách (Labe, Vltava, Morava). Děti do 15 let mají na každý závod i trénink povinnou záchrannou vestu.