Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

MSJ + U23 Plovdiv – Bulharsko 26.7. – 29.7.2018


Dva dny po MČR v Račicích vyrazili žamberští reprezentanti ČR společně s ostatními letecky do bulharského Plovdivu na svůj vrchol sezóny, kterým je Mistrovství světa do 23let.

Nominace na tento závod proběhla dle výsledků z ME a částečně z květnového NZ v Račicích. Vojta Procházka a Jakub Stejskal reprezentovali ČR na olympijské trati K2 1000m a Jakub navíc na 500m trati na K1 jako náhradník za Jakuba Zavřela.

Priorita pro oba byl start na K2 1000m, které byla podřízena i závěrečná příprava. Na MS startuje hlavně ze silných států Německo, Maďarsko, Polsko apod. a jiné posádky než na ME, tak konkurence je o dost jiná. Ve čtvrtek se nejdříve představili v rozjížďce, kde postoupily pouze Maďaři přímo do F1 a 6. místem postoupili do odpoleního semifinále. To se klukům moc nepovedlo a postoupili až ze 7.místa do pátečního F2.

V pátek už byli jak vyměnění a perfektím výkonem a svým rekordem na K2 1000m 3:16,05 ( toto byl i nejrychlejší čas MS, ale je to tím, že F1 bylo o 2h později a již foukal protivítr) zvítězili v tomto silně obsazeném malém finále“. Mimo jiné porazili lodě Srbska,Anglie, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Polska atd.

Za 10. místo v celkovém pořadí na MS do 23let Vojtovi a Kubovi gratulujeme a přejeme spoustu sil do přípravy na novou sezónu, která začne od září.

Jakub Stejskal v sobotu ještě závodil na K1 500m, kde v rozjížďkách nikdo přímo nepostupoval, ale slibným výkonem postoupil z 2.místa do nedělního semifinále, jak se už letos, ale stalo nechtěným pravidlem, podaří se nám vždy jedna jízda a druhá méně. V semifinále se nepovedl zopakovat výsledek z rozjížďky a Jakub ukončil vystoupení na celkovém 24.místě.

Have any Question or Comment?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hlavní sponzoři

Rubriky

Archivy